Bingöl Su Deposu Temizliği ve Epoksi Kaplama

ÖNEMLİ UYARI!!!

Paslanmaz krom ve metalden yapılmış içme suyu depolarınızı temizlik ve dezenfekte adı altında verilmekte olan hizmete aldanıp sizin ve sevdiklerinizin sağlığını tehlikeye atmayın.

Su ile paslanmış metallerin teması kesilmediği sürece depo içinde biriken kireç ve tortuların alınması hiçbir şey ifade etmez.

Belediyeler tarafından içme suları periyodik olarak klorlanarak dezenfekte edilmektedir.Harici olarak depolarınızı klorlatmak sağlıksız ve riskli bir uygulamadır.

Site yönetimi adı altında faaliyet gösteren işletmeler kendi çıkarları doğrultusunda hizmet alarak daha fazla rant hedeflemektedirler.

Onun için içmiyor olsanız bile çocuklarınızın sizin ve diş fırçalarken, tıraş olurken, duş alırken vs. kullandığınız suların nerelerde ve hangi koşullarda depolandığını, ne durumda olduğunu bireysel olarak takip edin.

Bingöl ve çevre illerde  (Muş,Batman,Diyarbakır) paslanmaz krom diye tabir edilen içme suyu depolarını önce paslardan, depo dibinde biriken çamurdan ve diğer kalıntılardan arındırıyoruz. Sonra içme suyu depoları için özel olarak imal edilmiş çift komponentli epoksi ile iki kat olarak kaplama uygulaması yapıyoruz.

Bu kaplama ile su depolarının ömürleri maksimum süreye çıkartılır ve çürümesi önlenir. Paslanma başlamış depolarda bakteri ve mikrop üretim hızı artar. Tifo,Tetanoz,Tifüs,Dizanteri vb. hastalıklara sebep olur.

İçme suyu olarak kullanılmasa dahi,banyo ve temizlik aşamalarında (diş fırçalama, banyo yapma vs) hijyeni sağlanmamış depolardaki sular özellikle küçük çocuklar için sağlık sorunu arz etmeye devam eder. Bu kaplamanın özel yapısı mikrop ve bakterilerin üremesini, dolayısıyla hastalık oluşumunu minimum seviyede tutar.Yosun tutması engellenir.

Sağlık bakanlığı tarafından yayınlanan bildiriye göre apartman ve iş yerlerinin su depoları yılda iki kez temizlenmesi gerekırken,uyguladığımız bu kaplama ile su depolarının temizliği yılda bir kez yeterli olur. Böylece yıllık temizlik maliyetleri düşer. Solventsiz ve Fosfatsız olup sağlığa zararı yoktur. İçme suyunda tat ve koku değişikliği yapmaz

Temizlenmeden önceki paslı ve dibinde kalıntı birikmiş depo

Paslı yüzey temizlendikten sonra epoksi kaplama yaptığımız depo